KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17234099
nr 1723 4099
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 53, Landskap. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 26x33 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 15 september 2025
kl 20:54:36
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg